Кафедра українознавства

Pomazan
Помазан Ігор Олександрович
Завідувач кафедрою,
кандидат філологічних наук, доцент

Тел.:057 716 44 06 (дод.3-37)

e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 

Кафедру українознавства створено 1 квітня 1996 року.

Нині на кафедрі працює 10 викладачів, у тому числі 6 – вищої школи.

Кафедра забезпечує викладання загальноуніверситетських курсів української мови та української мови професійного спілкування. Крім того, на факультеті «Референт-перекладач» викладачами кафедри читаються курси сучасної української літератури, історії зарубіжної літератури, а також латинської мови. Для іноземних студентів на кафедрі організовано заняття з російської мови як іноземної. Разом із тим забезпечується викладання в Спеціалізованій економіко-правовій школі предметів з русистики й україністики.

Колектив кафедри постійно працює над удосконаленням курсів, що читаються, підготовкою навчально-методичних комплексів дисциплін. Здійснюється робота з оновлення програм курсів.

У зв’язку з реалізацією ідеї безперервності освітнього процесу у 2005 р. кафедрою розроблено комплексні інтегровані програми безперервної освіти з української мови, української літератури, зарубіжної літератури. Усі три програми отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

У 2012 р. і 2017 р. ці програми було допрацьовано й оновлено з урахуванням досвіду їх запровадження в навчальну практику.

Одним із перспективних напрямків роботи кафедри з індивідуалізації навчального процесу є використання дистанційної форми навчання.

Враховуючи те, що використання комп'ютерних технологій при викладанні навчальних курсів дозволяє активізувати пізнавальну діяльність, реалізувати ідеї індивідуального та диференційованого підходу в процесі навчання, підготувати студентів до активної самостійної діяльності, викладачі кафедри протягом 20082018 рр. розробили дев’ять дистанційних комп’ютерних курсів із дисциплін кафедри. Разом із цим, викладачі постійно працюють над актуалізацією курсів дистанційного навчання, супроводом слухачів для їх успішної роботи в курсах.

Крім дієвої участі в організації та проведенні навчального процесу в межах НУА, співробітники кафедри відповідно до принципу неперервності освіти та роботи в єдиному освітньому просторі беруть активну участь і в загальнодержавних освітніх проектах. Зокрема, з 2008 року до сьогодні доц. Берест Т. М., доц. Купрікова Г. В., доц. Слюніна О. В., викл. Литвин Н. І. та зав. кабінетом Трунова І. А. щороку беруть участь у перевірці відкритої частини тестів ЗНО з української мови та літератури, а завідувач кафедри доц. Помазан І. О. з 2008 року є методистом з української мови та літератури науково-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Sklad-kafedru-ekraynoznavstva